Komunitní zahrada

Cítíte se někdy osamocení? Chtěli byste poznat nové přátele, ale nevíte jak? Zároveň byste chtěli trávit více času v přírodě, na čerstvém vzduchu? Pokud ano, podívejte se, jestli ve vašem okolí není nějaká komunitní zahrada, která vám splní obě přání najednou.

Co je to komunitní zahrada?

Komunitní zahrada je společná zahrada pro více lidí. Zájemci si mohou zaplatit roční členství a zahradu užívat jako svou vlastní. Obvykle jsou na zahradách k pronájmu záhonky, kde si každý může vypěstovat vlastní čerstvé ovoce a zeleninu, i když nemáte vlastní zahradu. A když zjistíte, že zahradničení není nic pro vás, můžete členství zase jednoduše ukončit.

Společnost
Velkým přínosem komunitní zahrady je společnost podobně naladěných lidí. Na zahradách se pořádají různé akce, posezení. Můžete se tu seznámit a poznat nové přátele. A vaše děti si budou mít vždycky s kým hrát. Už nemusíte trávit každý den na stejném hřišti u domu, najděte si nejbližší komunitní zahradu a běžte se tam podívat.

Společná práce na zahrádce
Máte málo pohybu na čerstvém vzduchu? Když se stanete členem komunitní zahrady, můžete se vyřádit při různých zahradních pracích. Členové totiž obvykle pomáhají s údržbou zahrady a za to mají podíl na úrodě ze společných ovocných stromů a keřů.

Komunitní zahrada v Teplicích
Komunitní zahrada v Teplicích bude zaměřená hlavně pro rodiny s dětmi. Není to klasická zahrada, kde budou jen záhonky a ohniště. Bude tady spousta možností pro hraní dětí.
Děti si budou moci hrát na louce, v listnatém lesíku i u potoka, který protéká pozemkem. Celý pozemek bude oplocený, takže starším dětem můžete dopřát více volnosti, bez obav, že se vám zatoulají.
Zatímco si děti budou hrát ve volné přírodě, rodiče si mohou povídat, seznamovat se, relaxovat, zúčastnit se některého z workshopů nebo si pěstovat ovoce a zeleninu na vlastním záhonku.
Každý víkend se budou pořádat různé akce podle ročního období. Členové komunitní zahrady budou mít volný vstup a kdykoli budou moci přijít pečovat o své záhonky, ale také třeba jen relaxovat nebo si udělat třeba táborák.
V letním období bude možnost na pozemku i přenocovat. Buď ve vlastním stanu, nebo v tee-pee. Díky tomu nebudete muset pospíchat domů, abyste dali děti spát, ale můžete si užívat příjemných letních večerů u ohně v příjemné společnosti svých přátel.

Chcete se dozvědět více o komunitní zahradě v Teplicích? Na stránkách komunityse dozvíte, jak se můžete stát členem i spoustu dalších informací.

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco