Mám to v nerezu

Nekupujme jednorázové plasty, ale chytře je nahrazujme

Jedna z oblastí, na kterou se zaměřujeme, je řešení jednorázových plastů v přírodě. Úklidy lesů a přírody, které pořádáme, nám často ukazují, že velkou zátěž představují právě plastové odpadky na jedno použití. Nejčastěji nacházíme pet lahve, různé obaly od potravin a nápojové kelímky. Víte, jak dlouho se v přírodě takový jednorázový plastový obal rozkládá? Doba rozkladu se různí podle povětrnostních podmínek daného místa, podle vlhkosti a dalších faktorů. Plastový kelímek například od kávy nebo piva se rozpadne zhruba za 70 let, a pet lahev dokonce až za 100 let.

Proto máme vždy radost z projektů směřujících k udržitelnému rozvoji, a hlavně z firem, které myslí ekologicky. Svoji výrobu nebo prodej produktů zaměřují na možnosti šetrné k přírodě a na využívání materiálů, které lze místo jednorázového použití a vyhození, v lepším případě do kontejneru, upotřebit opakovaně.

Jeden kelímek stačí

Když jsme hledali partnery soutěže s názvem Čistý les, kterou každoročně pořádáme, narazili jsme na zajímavý projekt Nerez.to.


Nerez.to


Jeden kelímek stačí, to je ústřední motto, které s námi velmi rezonuje. Firma Nerez.to představila na jaře roku 2021 kelímky, které jsou 100% recyklovatelné a zároveň vynikají unikátním designem. To je nápad, který má dle nás smysl a stojí za to ho podporovat. Partneři našeho projektu vyřešili problém s jednorázovými plasty opravdu dobře, vyrábějí kelímky z nerezové oceli. Nerez vyniká primárně tím, že je přirozeně antibakteriální a nápojům zachovává jejich chuť. Když si každý místo několika nápojů v plastovém kelímku ročně opakovaně koupí pivo nebo limonádu do svého nerezu, bude nejen originální, ale zároveň udělá něco pro přírodu, a to už je opravdu důvod k zamyšlení.


Nerez.to


Často slýcháváme otřepaný argument, že tím, „když vyměníte plastová brčka za kovová, planetu nezachráníte“. To je samozřejmě částečně pravda, ale když se k tomu přidají další a další výrobky a bude nás stále víc, můžeme jako spotřebitelé ovlivnit výrobce těchto neekologických produktů. Bude jich postupně ubývat a o to jde. Když se k tomu přidají další inovace, přechod na obnovitelné zdroje energií, elektromobilitu v osobní a veřejné dopravě, reforma průmyslu, zemědělství a lesního hospodaření, tak je stále nějaká šance, že změny klimatu ještě ovlivníme.Co udělat i něco akčního?
Máme rádi aktivity spojené s ochranou životního prostředí. Nechtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo uspořádat akci pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Na úklidy lesů potřebujeme také materiální a finanční prostředky, na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd. Takže kdybyste nás chtěli podpořit finančně, budeme velmi potěšeni.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco