Sólo akce - trashtagy

Přemýšleli jste někdy, jestli všechny ty ekologické aktivity pro udržitelnost prostředí mají vlastně smysl. Jestli jako jednotlivci vůbec něco zmůžeme a bude to mít nějaký vliv na kvalitu života dalších generací?

I když naše akce jsou většinou pořádáné pro početnější skupiny, pro jednou jsme si vyzkoušeli co zvládne udělat jeden člověk za jednu hodinu. Občany nám bylo v letošním roce nahlášeno několik znečištěných míst a lesních skládek. Vybrali jsme si proto jednu z nich, takovou miniskládku u silnice, kde byla šance ji celou zlikvidovat. Podařilo se, vysbíráno, vytříděno, odneseno.

Foto z akce:
trashtag čistý les

trashtag čistý les

trashtag čistý les

trashtag čistý lesJestli máte chuť také něco podobného podniknout, nebudete v tom sami. Existuje celosvětová komunita, která takovéto, pro planetu přínosné, sólo akce dělá a publikuje na Instagramu pod hastagy #trashtag, #trashtagchallenge, #trashhero apod. Neváhejte a staňte se dalším z hrdinů, má to smysl :).

Rady na závěr:
Je dobré zvolit si správné místo s optimálním (menším) znečištěním, abyste zvládli celé pokrýt a odcházeli s dobrým pocitem, že dané místo je čisté. Je to trochu psychologie, pokud si vezmete "velké sousto", v jednom nebo dvou lidech budete pravděpodobně odcházet s pocitem, že to není hotové a musíte se ještě vrátit a odpadky dovysbírat. Což může být chvályhodné, ale v tom případě byste to mělo opravdu dotáhnout.

Vezměte si pevnou obuv, často narazíte na střepy nebo zrezivělé ostré kovy. Stejně tak kvalitní rukavice a pytle.

Nebudete-li mít možnost odvozu odpadu a budete muset nést pytle až k barevným kontejnerům, počítejte že 1 člověk unese 2, max. 3 pytle. Vyzkoušeno při naší akci, odpadky byly dost těžké a ruce pěkně bolely :) (asi 1km chůze). Takže auto u lesa pro tento případ výjiměčně může být. .

Chcete zorganizovat podobnou akci? KONTAKTUJTE NÁS .


Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco