• květen - srpen 2023

Hygge a DiY Workshopy v lese

Rozhodli jsme se rozšířit spektrum našich programů a akcí také o zážitkové aktivity. Jednou z nich budou workshopy s názvem Hygge. Tento trend pochází ze Skandinávie, částečně je spojen s ekologickým bydlením, ale propaguje také používání přírodního dřeva a materiálů navozující pocit útulnosti a pospolitosti lidí.

Často je s tímto stylem spojována další cizojazyčná zkratka DIY neboli "Do it Yourself" (Udělej si sám). A to nás právě přivedlo k myšlence, že bychom si mohli při našich programech v lese také něco vytvořit. Nápadů je na internetu mnoho a mnoho, obzvlášť na Pinterestu. Některými jsme se inspirovali a rádi bychom na našich workshopech vyzkoušeli, jak si něco vyrobit z materiálů dostupných v lese.

Ukázky jednoduchých výrobků v Hygge stylu

Hygge


Jak to vyrobit?
Rádi bychom aby se to obešlo bez velké techniky, takže žádné motorové pily neočekávejte. Maximálně ruční pilka, sekerka a nůž. Zárověň nechceme v lese nic zničit, takže plánujeme používat pouze staré dřevo, větve, klacíky, šišky apod. Tyto programy jsou vhodné pro děti od 10 let i dopělé např. rodiny, ideálně menší skupiny 7 - 15 lidí. V případě zájmu např. školní třídy nebo menší táborové skupiny, se určitě domluvíme také.
Neváhejte se nám ozvat.

Kontakt

A co nepořádek v lese?
I při těchto akcích budeme mít s sebou pár tašek na tříděný odpad a když po cestě něco nežádoucího v lese najdeme, budeme to mít kam dát. Bude to opět podobný druh symbiózy jako u akcí Šinrin Yoku, kdy nám les něco dává, v tomto případě materiály na Hygge výrobky. A tím, že uklidíme odpadky, které jsme během pobytu v lese našli, my mu jeho dar oplácíme. Odpadků nebývá tolik jako při cílených úklidových akcích, ale něco většinou z lesa doneseme.


Jedná se o neziskový projekt, takže za organizaci a účast nám nic neplatíte.
Když ale budete chtít naše aktivity jakkoliv dobrovolně podpořit, budeme samozřejmě potěšeni. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.Co udělat i něco akčního?
Máme také další aktivity spojené s ochranou životního prostředí. Nechtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo uspořádat akci pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Na úklidy lesů potřebujeme také materiální a finanční prostředky, na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd. Takže kdybyste nás chtěli podpořit finančně, budeme velmi potěšeni.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco