Letní a příměstské tábory


Přemýšlíte o uspořádání environmetální akce během vašeho tábora? Můžeme vám s tím pomoci. Nabízíme své zkušenosti i praxi s pořádáním akcí v přírodě. Jedná se o koncept aktivní ekologie, kdy během čištění a úklidu přírody probíhá volnou formou diskuse s účastníky.PROGRAMY PRO TÁBORY


Úklidy přírodních lokalit

Věnujeme se tématům ochrany přírody, problematice znečišťování životního prostředí, nakládání s odpady, nutnosti snižování spotřeby plastů a otázce trvalé udržitelnosti. Při úklidech v programu Čistý les využíváme k třídění odpadků barevné tašky. Jsou vyrobeny z pevného, recyklovaného materiálu a používáme je opakovaně až do jejich zničení. Účastníci se učí rozeznávat jednotlivé materiály a určovat, kam který patří. Při naplnění tašky sesypáváme do větších pytlu s roztříděným odpadem, které pak putují do barevných kontejnerů. Odvoz ostatního nerecyklovatelného odpadu koordinujeme s obcemi v jejich místní působnosti.

Táborové akce v lese


Jak taková úklidová akce probíhá?
•   spojíme se emailem nebo telefonicky a zjistíme, odkud jste a o co byste měli zájem
•   vytipujeme lokalitu, kde by mohla akce proběhnout, a řekneme si předběžný termín
•   pokud máme v dané oblasti dobrovolníka, bude s Vámi celou akci koordinovat
•   zjistíme, kde se nejblíže nachází místo s tříděným odpadem nebo sběrný dvůr
•   dodáme materiální zajištění, rukavice, tašky na tříděný odpad, pytle na velkoobjemový
•   v naplánovaném termínu se s vámi sejdeme, představíme naši organizaci a aktivity
•   řekneme si základní věci ohledně chování v lese, bezpečnosti apod. a jdeme do akce
•   během čištění lesa otvíráme připravená témata k diskusi
•   sesbíraný odpad odnášíme/odvážíme do barevných kontejnerů nebo sběrného dvora


Soutěž o ceny
Účastníci úklidů mohou vyhrát i hodnotné ceny. Kdo v přírodě sesbírá alespoň tašku odpadků, roztřídí do barevných kontejnerů a pošle nám foto z akce na Instagram, Facebook nebo email soutez@cistyles.cz, včetně kontaktu (email / telefon), bude zařazen do slosování. V listopadu vylosujeme 10 výherců a ještě před Vánoci jim odešleme výhry za jejich přínosný počin. VÍCE INFO ZDE


Táborové akce


Kolik naše programy stojí?
Záleží na tom, zda jde o provázený program (s naší účastí), nebo samostatné akce v režii tábora, kterou podpoříme např. úklidovým balíčkem, manuálem sázení apod. Za podporu těchto akcí tábory neplatí.

U programů s průvodcem si nepočítáme hodinovou nebo fixní částku, ale oceníme příslib finančního daru na podporu našich aktivit. U táborových akcí necháváme výši daru na možnostech organizátora tábora. Princip podpory spočívá v tom, že dárci zároveň přispívají na naše další společensky přínosné aktivity podporující ochranu životního prostředí, tzn. úklidy, environmentální vzdělávání, sázení a relaxační programy.Chtěli byste se zapojit do táborového uklízení přírody? Ozvěte se nám.Souhlas GDPR: Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů spol. FOR4EST z.s.
Přímé kontakty telefon: +420 603 570 065 email: info@cistyles.cz.Tábory

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
MERCHYOU
ECO revolution
Zdravé tričko
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco