• březen - listopad 2023

Čistý les 2.3

I v letošním roce 2023 budeme pokračovat v dalším, již 4. ročníku projektu Čistý les. Součástí pořádaných akcí jsou úklidy lesů, přírodních areálů, environmentální programy pro školky, školy a tábory. Po dobrých zkušenostech s organizací teambuildingů v minulých letech, budeme i letos pokračovat v podpoře těchto aktivit.

Jak a kdy projekt Čistý les probíhá

Od ledna do března oslovujeme nové organizace, které by se chtěli do programu zapojit nebo ho jinak podpořit. Zároveň hledáme nové dobrovolníky, kteří se podílí na monitorování znečištěných lokalit. Dále studenty ze středních a vysokých škol v ČR, kteří nám pomáhají akce připravovat a koordinovat. Pokud byste měli zájem, budeme rádi za Vaši pomoc, INFO O DOBROVOLNICTVÍ.

Samotné akce začnou s příchodem pěkného počasí, většinou od dubna a budou publikovány na webu a sociálních sítích. V období  duben - červen se konají akce pro školy a MŠ. V prázdninových měsících budou probíhat programy v rámci příměstských a letních dětských táborů. V září a říjnu opět navážou školní a předškolní programy. Oproti předchozím rokům, kdy firemní teambuildingové akce byly pořádány převážně na podzim, budeme letos poskytovat podporu těchto aktivit celoročně.


Čistý les 2.2 - teambuildingDoprovodné aktivity

Jako součást projektu bude opět vyhlášena SOUTĚŽ O ČISTÝ LES, která každým rokem zvýšuje zájem lidí o ochranu přírody. V předchozích třech ročnících motivovala již přes 700 účastníků k samostatným úklidům lesů a přírodních lokalit. Z fotografií zaslaných do soutěže, vždy na konci roku losujeme 10 výherců věcných cen ve stylu Zero Waste.

Čistý les


V rámci projektu opět nabízíme možnost zasílání BALÍČKŮ PRO ČISTÝ LES, která se ukázala jako výborná alternativa pro odlehlé lokality, ve kterých nemáme zastoupeny dobrovolníky, kteří by úklid koordinovali. Pomocí balíčku s vybavením a manuálem jak sběr odpadků v přírodě organizovat, můžou skupiny zájemců o tuto aktivitu uspořádat úklidy ve vlastní režii a opakovaně.


Co už jsme udělali

Během předchozích 3 ročníků projektu jsme ve spolupráci s dobrovolníky, školami, tábory a firmami vytipovali 73 znečištěných míst v různých lokalitách po celé ČR. 49 z nich již byly uklizeny, u zbývající budeme pokračovat letos. Monitoring lesů a přírody bude pokračovat i začátkem roku 2023, takže určitě ještě nějaká nová místa přibudou.

Čistý les 2.2


Na obce jsme nahlásili 26 lesních skládek, které nemůžeme vlastními silami odstranit. 12 z nich se podařilo zlikvidovat, zbývající budeme monitorovat a urgovat jejich odstranění.


Čistý les


Jaké byly ohlasy?
Jak jsme již zjistili z předchozích akcí, děti i dospělí jsou velmi vnímaví k problematice znečištování životního prostředí. Během úklidů lesa nebo dalších programů se zajímají i o další témata věnující se udržitelnému rozvoji, životnímu prostředí a ochraně přírody.

Materiální nebo finanční podpora
Na čištení lesů a přírodních areálů budeme potřebovat také materiální a finanční prostředky, (na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd.). Nemáte-li čas se zúčastnit jako dobrovolník a chtěli byste nás podpořit jinou formou, budeme samozřejmě rádi.
Můžete nás jednoduše obdarovat podle Vašich možností pomocí formuláře ve stránce.
Chcete-li nám zaslat finanční dar rovnou na účet, použijte tlačítko níže.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
MERCHYOU
ECO revolution
Zdravé tričko
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco