Samostatný sběr odpadků


Je nejpřímější cesta jak zlepšit stav životního prostředí

To je činnost, kterou může praktikovat opravdu každý, nehledě na věk. Udělat užitečnou věc, pomoci zlepšit prostředí ve kterém žijeme a zároveň si zlepšit zdraví při aktivním pobytu na čerstvém vzuchu. Na tom není nic složitého a světoborného.

Jak na to?

Určitě občas plánujete výlet nebo procházku do přírody. Přibalte si s sebou i nějakou skladnou tašku nebo obyčejný sáček do kapsy. Když uvidíte na zemi něco, co do lesa nepatří, jednoduše to seberte. Ideální skupiny na tyto aktivity jsou rodiny s dětmi, školní a táboroví výletníci, turisté, cyklisté, pejskaři, houbaři atd. Sběr pak roztřiďte do barevných kontejnerů na tříděný odpad.


Soutěž o ceny
Navíc můžete vyhrát i hodnotné ceny. Kdo v přírodě sesbírá alespoň tašku odpadků, roztřídí do barevných kontejnerů a pošle nám foto z akce na Instagram, Facebook nebo email soutez@cistyles.cz, včetně kontaktu (email / telefon), bude zařazen do slosování. V listopadu vylosujeme 10 výherců a ještě před Vánoci jim odešleme výhry za jejich přínosný počin. VÍCE INFO ZDE

Nebo byste se chtěli zúčastnit nějaké větší organizované akce?
Ozvěte se
Veřejnost - obce

Proaktivní myšlení

Nelekejte se, nechceme abyste byli nějakými aktivisty, přivazující se ke stromům, jak to někdy jednostranně prezentují média. Staňme se proaktivními občany v dobrém slova smyslu.


Jaké konkrétního aktivity můžeme dělat?

Sledujte dění ve společnosti, např. jak hlasují naši zastupitelé v obcích, krajích i samotné vládě. V případě, že politici jsou proti tématům urdržitelnosti životního prostředí a obnovitelným zdrojům, v dalších volbách jim hlas nedávejte. Naopak volme příště ty, kteří tato ekologická témata preferují, ale také pro ně už někde reálně hlasovali. Podepisujte nebo zakládejte petice týkající se trvale urdržitelného rozvoje společnosti. V oprávněných případech podávejte podněty a stížnosti přímo na MZP. Sdílejte ekologická fakta na sociálních sítích , aby si lidé rozšiřovali svoje znalosti v této problematice. Každopádně, vždy buďte věcní a slušní, staňte se pozitivním příkladem pro ostatní.


Máte téma? Můžete začít třeba hned.
e-petice

Nahlášení skládky/odpadu


Co dělat

Pokud objevíte větší ohnisko znečištění, třeba skládku, je zde práce pro nás nebo úklidovou firmu. Neváhejte nás KONTAKTOVAT s bližšími informacemi a podnikneme potřebné kroky.


Moderně nebo klasicky

K mapování skládek můžete využít také mobilní aplikaci ZLEPŠEME ČESKO nebo web ZMAPUJTO . Pokud nepoužíváte online technologie, lze skládku jednoduše nahlásit na obci nebo policii.


Víte o nějaké skládce?
Dejte vědět

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
MERCHYOU
ECO revolution
Zdravé tričko
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco